Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní noviny Studénka 2012/2013

29. 8. 2012

 

 

ŠKOLNÍ NOVINY

Občasník ZUŠ MUSICALE

pro žáky a rodiče

 

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2012/201 3

Pondělí 3. 9.           14.00 hod žáci 2. - 5. tříd

15.00 hod žáci 6. - 9. tříd ZŠ + SŠ

16.00 hod žáci 1. tříd ZŠ – přijdou s rodičem

Úterý    4. 9.            17.00 hod Musicale band

Čtvrtek 6.9.            15.00 hod   Hudební školička    děti předškolního věku s rodiči

                                    17.00 hod pěvecký sbor Studeňáček

 

MUSICALE oslaví 20. výročí 

kolektiv učitelů

            V tomto školním roce oslaví Soukromá základní umělecká škola MUSICALE své dvacáté narozeniny. Zakladateli jsou manželé Sniehottovi, kteří vybudovali zázemí školy do současné podoby a v těchto prostorách poskytuje MUSICALE již 20 let hudební vzdělání dětem a mládeži v našem městě. Na počátku všeho stála myšlenka vytvořit školu plnou inspirace. Tou je MUSICALE bezesporu dodnes. Příjemné ač malé prostory školy působí svou rodinnou atmosférou, takže nejeden žáček či návštěvník prohlásí, že se zde cítí "jako doma".

            Specifika malé školy MUSICALE plně využívá. Nejen, že se zde děti dobře cítí, ale daří se také vztahům mezi námi učiteli a žáky, budovanými na vzájemné důvěře a zájmu jeden o druhého. To, že se škola snaží vnést do svého působení na děti trochu netradiční pojetí a inovace,  je zřejmé nejen ze vzdělávacího programu, jehož koncepci si v počátcích budování školy manželé Sniehottovi sami vytvořili. "Po dvaceti letech mě těší zájem mých současných kolegů, kteří mají nadšení pro práci s dětmi. Svou práci dělají s nadšením, trpělivostí a láskou. Z nadšení druhých se vždy rodí nové inspirace pro všechny kolem, a to je duch, který vane naší školičkou a který se s manželem snažíme ve škole udržet", říká paní ředitelka Jana Sniehottová.

            Spolu se svým manželem prvních deset let psali písničky pro děti, tvořili pracovní sešity a hudební pomůcky, leporelka pro děti předškolního věku nebo vlastní učebnici hry na zobcovou flétnu a klavír pro nejmenší muzikanty, kterou Jan Sniehotta také ilustroval.

            Netradiční pojetí výuky, nové nápady, které zaujmou návštěvníky školy, jejích koncertů a veřejných akcí a příjemná školní atmosféra - možná to vše je příčinou, že o školu mají děti a rodiče ve městě stále velký zájem a každoročně je její kapacita 100% naplněna. Novinkou v hudebním vzdělávání našich žáků je například systém tzv. "hudebních dnů", které umožňují škole odlišné uspořádání výuky , zvlášť oblíbená mezi dětmi je již tradiční "hudební čajovna"v rámci výuky, kde máme možnost kromě hudby sdílet společně všechno, co děti zajímá, těší i trápí. V neposlední řadě je to i ojedinělá žákovská knížka, netradičně řešená i známkováním.

            Nejvíc radosti vždy přinášel a přináší škole dětský pěvecký sbor Studeňáček. "Hodně jsme s dětmi cestovali, snažili jsme se toho s hudbou společně prožít co nejvíce. Vždy po některém ze soustředění vznikl nějaký nový „produkt“ v podobě nových písniček na cédečko nebo scénář nově vznikajícího dětského muzikálu či hudební pohádky", vzpomínají Sniehottovi. Manželé Sniehottovi byli inspirací i pro své kolegy. Po založení souboru historické hudby Studenečtí pištci, který pan Sniehotta dodnes vede, vznikl ve škole dětský jazzový orchestr p.učitele Dušana Šurmana. Dnes má škola 200 žáků, 10 učitelů, a významnou měrou obohacuje kulturu Studénky. Tradičně vánočními a adventními koncerty, cyklem klavírních koncertů žáků a učitelů -"KLAVÍRNÍ PODZIM" či dechovou obdobou "JARO DÝCHÁ" a v posledních letech Festivalem dětské tvorby "MUZIKÁLEK",na kterém v letošním školním roce oslaví škola své jubileum. Závěrem bychom chtěli pozvat všechny, kteří  naší škole nepřestali přát vše dobré, na koncerty, kterými si v letošním školním roce naše jubileum společně připomeneme. Zvláště se těšíme na setkání se všemi bývalými žáky školy.

            Hned v měsíci září to bude koncert duchovní hudby nazvaný "KONCERT PRO TEREZKU", tento dobročinný koncert se uskuteční v kostele Všech svatých v Butovicích v neděli 30.září v 16. 00 hodin.

                           

Složení pedagogického sboru pro školní rok 2012 / 2013

  Jana               Sniehottová                klavír, EKN

  Jan                Sniehotta                    zobc. flétna, lesní roh, trubka

  Dušan            Šurman                       klarinet, saxofon, zobc. flétna

  Zdeněk          Kroutil                         klavír, EKN, sbor. zpěv

  Radek            Šlachta                       bicí

  Alžběta          Boucníková                 zpěv

  Anežka          Tesaříková                  klavír, varhany

  Veronika       Rečková Goldová        příčná a zobcová flétna

  Michal          Bajcar                           kytara

  Daniela         Sniehottová                  klavír, EKN

 

 Výše školného pro rok 2012/2013

 

                        individuální lekce       1.650,- Kč

                        skupinová    lekce       1.150,- Kč

                        kolektivní    lekce         650,- Kč (vše za pololetí)

 

Slevy na školném zůstávají nezměněny a to:

- u druhého oboru                  500,- Kč za pololetí

- u sourozenců                        50% v hlavním oboru

- pokud žák navštěvuje výuku hry na hud. nástroj, školné za pěv. sbor neplatí

 

Termíny hudebních dnů  ve školním roce 2012/2013

září                  17.9.-21.9.                  říjen                15.10.-19.10.

listopad           26.11.-30.11.              prosinec          17.12.-21.12.

leden               21.1.-25.1.                  únor                18.2.-22.2.

březen             18.3.-22.3.                  duben              22.4.-26.4.

květen             20.5.-24.5.                  červen             24.6.-28.6.

 

Termíny prázdnin ve školním roce 2011/2012

Podzimní         25.10. a 26. 10. 2012

Vánoční           22.12.2012 - 2. 1. 2013

Pololetní         1. 2. 2013

Jarní                25.2. - 3.3. 2013

Velikonoční     5.4. - 6 4. 2013

 

I v letošním školním roce budou na škole pracovat tato tělesa:

 

Musicale-band pod vedením p. uč. Šurmana

Flautoband pod vedením p. uč. Rečkové Goldové

Studenečtí Pištci I. a II. pod vedením p. uč. Sniehotty

Přípravný pěvecký sbor Studeňáček  pod vedením p. uč. Boucníkové

Studeňáček pod vedením p. uč. Jana Sniehotty